نشریه «ره‌آورد» باب دماوندشناسی را گشود

محمدجواد حاج علی‌اکبری عصر امروز در مراسم بیست و پنجمین سالگرد انتشار نشریه «ره‌آورد» که با حضور سید عباس صالحی وزیر ارشاد در دماند برگزار شد اظهار داشت: نشریه ره‌آورد فرزند مکتوب مؤسسه فرهنگی امام رضا(ع) است که به برکت امام رضا(ع) برکات و میوه‌های شیرینی داشته و تأثیرات بسیاری در حوزه‌های علمیه، مجموعه پربرکت حضرت معصومه(س) در دماوند، فعالیت‌های مطالعاتی پژوهشی، تأسیس مؤسسه امام حسن(ع) برای رسیدگی به ایتام و حوزه نشر مهر هشتم در حوزه قرآنی داشته است.

وی بیان کرد: هدف اصلی نشریه ره‌آورد ایجاد نشریه‌ای برای نسل جوان با محتوا و با نشاط بود که هم معارفی باشد و هم سخن از دماوند بگوید که البته ره‌آورد توانست باب دماوندشناسی را باز کند.

حجت الاسلام حاج علی‌اکبری
حجت الاسلام حاج علی‌اکبری

امام جمعه موقت تهران افزود: در دوران رژیم ستم‌شاهی تنها یک اثر مکتوب در دماوند وجود داشت اما پس از انتشار ره‌آورد و در حال حاضر علاوه بر اینکه در زمینه دماوند مجموعه گرانقدری وجود دارد، مؤسسه مهر هشتم آماده است تا آثار مفاخر و میراث ارزشمند گذشتگان را مانند کتاب مسجد جامع دماوند، دماوند در سفرنامه‌ها و غیره منتشر کند.

حاج علی‌اکبری ادامه داد: تربیت نویسندگان جوان از جمله سایر فعالیت‌های ره‌آورد بوده است که یک خط متوازن فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را در دماوند پیش گرفته و توازن، اخلاق و ادب را پیشه راه خود ساخته است و در صیانت از خط انقلاب اسلامی با تمام فراز و فرودها ارتباط بین نسلی خوبی را دنبال می‌کند.

وی تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و سختی‌ها در طول فعالیت این نشریه، ره‌آورد باید در حوزه مجازی فعالیت خود را بیشتر کند، چرا که تجربه مسیر طی شده نشان می‌دهد که باید از نشریه خبری به ویژه‌نامه تبدیل شویم و از ظرفیت‌های جدید استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *