اخذ سند مالکیت برای ۵۱ هکتار از بستر رودخانه سیاه‌رود رودهن
اخذ سند مالکیت برای ۵۱ هکتار از بستر رودخانه سیاه‌رود رودهن
مدیر امور منابع آب دماوند: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو، امکان هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

مصطفی عباسی در نشست مشترک امور منابع آب دماوند با اداره ثبت اسناد و املاک این شهرستان، ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور، سند مالکیت برای مساحتی بالغ بر ۵۱ هکتار از بستر رودخانه سیاه رود در محدوده روستای وسکاره رودهن واقع در شهرستان دماوند در جهت تثبیت مالکیت، اخذ شد.

عباسی تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه میان وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امورآب دماوند، مقرر شد در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در این شهرستان در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

مدیر امور منابع آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو، امکان هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.