از ریاست محترم جمهوری می خواهم قبل از سفر به دماوند موضوع کمربندی را بررسی و دستور لازم برای تخصیص بودجه‌ها و شروع به کار احداث کمربندی را صادر نمایند
از ریاست محترم جمهوری می خواهم قبل از سفر به دماوند موضوع کمربندی را بررسی و دستور لازم برای تخصیص بودجه‌ها و شروع به کار احداث کمربندی را صادر نمایند
حجت الاسلام فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه دماوند: آقای رئیس جمهور، آقای وزیر کشور، آقای وزیر راه و شهرسازی، آقای فرمانده نیروی انتظامی، آقای رئیس سازمان برنامه و بودجه ، آقایان کمیسیون تلفیق مجلس، آقای دادستان کل کشور به داد مردم دماوند برسید!

🔺حجت الاسلام فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه دماوند:

💢 ماه رجب و شعبان مقدمه ورود به ماه مبارک رمضان است باید باطهارت و نزاهت وارد ماه خدا شویم، ماه رجب ماه کسب آمادگی برای ماه مبارک رمضان است.

💢 آیت الله صافی گلپایگانی بر حفظ شورای نگهبان و احترام مقام رهبری تاکید داشتند و همواره یاور امام و رهبری بودند.

💢 ایشان از وجود ربا در برخی بانک‌ها ناراحت بود، از فقر و گرانی و تورم در جامعه نگران بود،بر اجرای احکام شرع در اقدامات فرهنگی و هنری تاکید داشت،از سیاست کنترل جمعیت انتقاد کرد و در همه این زمینه ها خواستار اقدام لازم از سوی مسئولین امر بود.

💢 گره زدن مسائل اقتصادی به برجام و متغیرهای خارجی و بی‌توجهی به ظرفیت‌های داخلی و نداشتن روحیه جهادی و انقلابی از عوامل ضعف اقتصادی حاکم بر کشور است.

💢قصه پرغصه کمربندی گیلاوند، سالهاست ساکنان و مسافران از احداث نشدنش رنج می برند و می سوزند و می سازند.

💢جاده تهران به مشهد در منطقه گیلاوند هر از چند گاهی خانواده‌ هایی را داغدار و سوگوار و عده ایی را راهی بیمارستان می کند.

💢وجود نداشتن کمربندی جنوبی در گیلاوند، باعث ترافیک دائمی و رنج آور و ایجاد تصادفات مرگبار و غیرقابل جبران شده است.

💢 در دو سال اخیر پنج ۵ تصادف در اثر از بین رفتن سیستم ترمز تریلی و کامیون در سرازیری گیلاوند اتفاق افتاده، فوت ۲ نفر و مجروح شدن ۳۲ نفر و خسارت دیدن ۸۰ خودرو حاصل آن بوده است.

💢 اگر تریلی هایی که ترمز خود را از دست می‌دهند، حامل بار مواد سوختی و قابل احتراق باشند خسارات جانی و غیر قابل جبرانی به بار خواهد آورد.

💢 سالهاست مردم در نقاط حادثه خیز گیلاوند با ترس و لرز می گذرند، چرا که هر لحظه ممکن است زیر تریلی و کامیون ترمز بریده له شوند.

💢 چند نفر دیگر باید کشته و مجروح شوند تا مسئولان کشوری برای حل مشکل خطرناک است سر پایینی گیلاوند اقدام موثری انجام دهند؟

💢 آقای رئیس جمهور، آقای وزیر کشور، آقای وزیر راه و شهرسازی، آقای فرمانده نیروی انتظامی، آقای رئیس سازمان برنامه و بودجه ، آقایان کمیسیون تلفیق مجلس، آقای دادستان کل کشور به داد مردم دماوند برسید!

💢جاده گیلاوند  در شهر دماوند محل گذر میلیون‌ها مسافر ایرانی در طول سال است، چرا برای احداث کمربندی اقدام فوری انجام نمی‌شود؟

💢 مسئولین شهری و شهرستانی چرا برای حل موقت مشکل داده گیلاوند اقدامات اقدام لازم را انجام ندادند؟ چرا مصوبات ۹۹/۷/۲۱ کمیته فنی شورای هماهنگی ترافیک اجرا نشد؟

💢قرار بود رمپ های فرار احداث شود، قرار بود در ورودی شهر دماوند میدان احداث شود، وزارت مسکن قرار بود پل رو گذر به شهرک مسکن مهر وبلواربعثت احداث نماید، قرار بود علائم هشدار دهنده زیادی نصب شود،قرار بود شیار های لرزاننده عرضی ایجاد شود و…

💢از رئیس قوه قضائیه می‌خواهم نماینده ویژه ای اعزام کنند، تا ترک فعل ها و کم کاری ها را بررسی و حکم لازم را صادر نمایند.

💢 از دادستان محترم درخواست می کنند به عنوان مدعی‌العموم حقوق شهروندان را در این موضوع بررسی و مطالبه کنند،زیرا علاوه بر فوت وجرح، احساس ناامنی و بی اعتمادی به این جاده و خسارت‌های روحی وروانی با هیچ رقم و مبلغی قابل جبران نیست.

💢از ریاست محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهم نماینده ویژه ای از هیئت رئیسه مجلس اعزام نمایند تا موضوع تصادفات زنجیره ای  گیلاوند را بررسی و اقدام لازم را انجام دهند.

💢از ریاست محترم جمهوری می خواهم قبل از سفر به دماوند موضوع کمربندی را بررسی و دستور لازم برای تخصیص بودجه‌ها و شروع به کار احداث کمربندی را صادر نمایند.

💢 از مسئولین شهرستانی می‌خواهم با تشکیل کمیته فنی، راه‌حل‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت و بلندمدت مشکل ترافیکی گیلاوند را بررسی و به مردم اعلام نمایند.

💢 ان شاءلله بنده، فرماندار محترم و نماینده محترم پیگیری لازم را خواهیم داشت.

💢در دو تصادف اخیر ۵۰ درصد راننده کامیون و تریلی مقصر شناخته شده و ۵۰ درصد شهرداری و اداره راه مقصر شناخته شدند چون مصوبات شورای ترافیک را در جهت رفع نقاط حادثه خیز اجرا نکردند.

💢از رسانه‌ها، مردم عزیز شهرستان دماوند  تقاضا دارم موضوع رفع نقاط حادثه خیز در کمربندی را دائماً مطالبه کنند.

💢 به خانواده‌های معزا تسلیت عرض می کنم، برای مجروحین شفای عاجل و برای مصیبت دیدگان صبر و اجر را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.