اینکه همه یکدیگر را به کار خوب دعوت کنند و از کار بد نهی کنند باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود
اینکه همه یکدیگر را به کار خوب دعوت کنند و از کار بد نهی کنند باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود
دادستان شهرستان دماوند: لزوم تشکیل گروه‌های بسیجی امر به معروف و نهی از منکر لسانی در دماوند

جلسه ستاد احیا امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دماوند به ریاست حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند و باحضور طاهرخانی، سرپرست فرمانداری دماوند و اعضای این ستاد در دفتر امام جمعه دماوند برگزار شد.

✅حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان در نشست امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دماوند:

💢اقامه نماز و ادای زکات و امر به معروف و نهی از منکر چهار واجب الهی مهم است که در زمان برپایی حکومت اسلامی باید با جدیت بیشتری دنبال شود.

💢اینکه همه یکدیگر را به کار خوب دعوت کنند و از کار بد نهی کنند باید به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

💢اگر امر به معروف و نهی از منکر گسترش پیدا کند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

🔺طاهر خانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند : فریضه فراموش‌شده امر به معروف و نهی از منکر از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و کاربردی و عملی کردن این فریضه، نیاز امروز جامعه است و همگان در این راستا وظیفه و رسالت سنگینی بر عهده دارند.

طاهرخانی با اشاره به تبیین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها و مدارس تصریح کرد: اساتید و معلمان می‌توانند با معرفی و شناسایی آسیب‌های اجتماعی به دانش آموزان و دانشجویان نسبت به پیشگیری از این آسیبها و تبیین سنت امر به معروف و نهی از منکر اقدام نمایند.

وی با تاکید بر بسترسازی برای اشاعه فرهنگ متعالی امر به معروف و نهی از منکر اضافه کرد: مسوولان در این خصوص وظیفه سنگین‌تری را نسبت به مردم عادی بر عهده دارند و باید در این رابطه عملکرد قابل توجهی نیز داشته باشند.

فرماندار شهرستان دماوند در پایان گفت: اگر این مهم را در ادارات نهادینه و اجرایی شود،در کاهش آسیب‌های اجتماعی مؤثر خواهد بود و لازم است هر اداره ای آسیب‌های کاری خود را احصاء و مدیر دستگاه در جهت پیشگیری از آنها اقدام نماید.

🔺لزوم تشکیل گروه‌های بسیجی امر به معروف و نهی از منکر لسانی در دماوند/ از ظرفیت‌ تشکل‌های مردم نهاد استفاده حداکثری شود

تقی‌زاده، دادستان شهرستان دماوند در نشست احیای ستاد امر به معروف و نهی از منکر دماوند،شرط ورود در امر به‌معروف و نهی از منکر تمکن جسمی و سیاسی و پشتیبانی حاکمیت و تامین امنیت آمران به‌معروف و ناهیان از منکر می باشد.

دادستان دماوند در ادامه با بیان موادی از قانون حمایت از آمران به‌معروف و ناهیان از منکر به حمایت‌های گسترده حاکمیت از آنان اشاره و استفاده حداکثری از ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد را توصیه نمود.

تقی‌زاده همچنین راهکارهای اجرایی از جمله تشکیل گروه‌های بسیجی جهت امر به‌معروف و نهی از منکر لسانی را مورد تاکید قرار دادند.