برگزاری نشست ستاد یادواره‌های شهدای شهرستان دماوند
برگزاری نشست ستاد یادواره‌های شهدای شهرستان دماوند
گردآوری اطلاعات مربوط به شهدا و خانواده های آنها به صورت سیستمی بسیار حایز اهمیت است؛ علاوه بر این انتشار کتب مربوط به شهدا با همکاری بخشداری ها از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

🔹️نشست ستاد یادواره‌های شهدای شهرستان دماوند برگزار شد.
🔸این نشست به ریاست مهدی حیدری، فرماندار شهرستان دماوند و با حضور حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند، حجت‌الاسلام میرشریفی، امام جمعه شهر آبسرد، حلیم زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار، جلیلوند، معاون فنی و عمرانی فرماندار دماوند، سرهنگ نجفی، فرمانده سپاه شهرستان، خانجانی، مسئول بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس شرق استان تهران، ملیحی، رئیس بنیاد شهید شهرستان دماوند و سایر اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری دماوند برگزار شد.

‍ 🔺️محافل یادواره شهدا باید وحدت‌بخش و انسجام‌آفرین باشد

👤حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند:

🔹️نیازمند هماهنگی هرچه بیشتر و برگزاری برنامه ها بر اساس تقویم شهرستانی هستیم که تهیه و تدوین این مهم بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران است.
🔸در کنار این موضوع، توجه به محتوای مربوط به یادواره شهدا بسیار حایز اهمیت است که بنا بر تأکید مقام معظم رهبری، باید برگزاری مراسمات هدفمند و مرتبط باشد و این امر مستلزم تولید محتوا به ویژه محتوای جوان پسند است.
🔹️گردآوری اطلاعات مربوط به شهدا و خانواده های آنها به صورت سیستمی بسیار حایز اهمیت است؛ علاوه بر این انتشار کتب مربوط به شهدا با همکاری بخشداری ها از موضوعاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
🔸امیدآفرینی در یادواره های شهدا موضوع قابل توجهی است، چرا که این محافل باید وحدت بخش و انسجام آفرین باشد.
🔹️استفاده از محتوای مربوط به شهدا، نقاشی و دیوارنویسی مدارس و مزین کردن مناظر شهری به عکس شهدا نیز باید مورد توجه متولیان قرار گیرد.
🔸برگزاری یادواره شهدا در شهرستان می تواند در فواصل مناسب درشهرهای پنج گانه در دستور کارقرار گیرد.
🔹️با توجه به پیش رو بودن ایام سالگرد شهید گرانقدر، سردار سلیمانی، برنامه ریزی مناسب در جهت تولید محتوا با همکاری متولیان در جهت برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم از جمله موضوعات در دستور کار است.

🔺️یادواره شهدا تریبون انعکاس اهداف شهدا و افزایش اتحاد مردم است

👤حیدری،فرماندار شهرستان دماوند:

🔹️️یادواره شهدا تریبونی برای ابراز عقده های سیاسی نیست،بلکه جایگاهی برای انعکاس اهداف و ارزشهای شهدا وافزایش اتحاد مردم است.
🔸باید با دید فراسیاسی به یادواره های شهدا نگاه کرد، چرا که مباحث مربوط به شهدا دارای ارزش ملی و مذهبی وتلفیقی از ایرانیت و اسلامیت است وشهدای هشت سال دفاع مقدس، باعقیده اسلامی از مرزهای ایران محافظت کردند.
🔹متأسفانه در برخی ازیادواره ها به جای پرداختن به اهداف شهدا، موضوعات سیاسی مطرح می شود و این در حالی است که باید فلسفه عملکرد شهدا برای نسل جوان بازگو شود.
🔸برگزاری یادواره شهدا اتفاق بزرگی است و باید با توجه به شرایط آب و هوایی، بررسی لازم در خصوص درنظرگیری مکان مناسب با هدف برگزاری یادواره شهدا در شهرستان صورت گیرد.
🔹شوراها پشتوانه شهرداران و دهیاران هستند تا یادواره شهدا به عنوان بزرگترین اتفاق فرهنگی، منعکس کننده تفکرات و عملکرد شهدا باشد.
🔸میزبانان شهدای گمنام باید شأن شهدا را حفظ کنند و با توجه به میزبانی شهر آبسرد در روزهای آتی، امیدواریم با تمام قدرت میزبان خوبی برای شهدای گرانقدر میهن باشند.

🔺️ضرورت گردآوری اطلاعات مربوط به شهدا با اقدامی جهادی در شهرستان دماوند

👤سرهنگ نجفی، فرمانده سپاه شهرستان دماوند:

🔹️برگزاری کنگره شهدای استان تهران از موضوعات مطرح شده و در حال پیگیری است و برپایی یادواره شهدای شهرستان به عنوان زیر مجموعه این کنگره قرار دارد.
🔸پیشنهاد ما بر تشکیل کمیته جمع آوری اطلاعات مربوط به شهدا و برگزاری یادواره جامع شهرستانی با مشارکت همه نهادهای و ارگان هاست.
🔹️شهرستان دماوند ظرفیت خوبی در زمینه نویسندگان توانمند دارد و این آمادگی وجود دارد که با اقدامی جهادی، گردآوری اطلاعات مربوط به شهدا در دستور کار قرار گیرد.