برگزاری نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار، گندم، آرد و نان شهرستان دماوند
برگزاری نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار، گندم، آرد و نان شهرستان دماوند
طاهر خانی: طرح تشدید نظارت و پایش بازار تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت

نشست مشترک کارگروه تنظیم بازار، گندم، آرد و نان به ریاست رضا طاهرخانی، فرماندار شهرستان دماوند و با حضور جمعی از مسئولان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دماوند برگزار شد.

رضا طاهرخانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در نخستین جلسه ی ستاد تنظیم بازار شهرستان گفت: با نظارت و تلاش شبانه روزی ستاد تنظیم بازار در شهرستان مانند سال های گذشته شاهد صف های طولانی مردم برای خرید کالا های اساسی در ایام پایانی سال نبودیم و کرامت شهروندان نیز در این خصوص حفظ شد.

طاهرخانی افزود: با همکاری اعضای بسیج اصناف با نظارت، رصد و پایش بازار در شب عید و تعطیلات نوروزی شاهد کمترین نوسانات قیمت و همچنین آرامش در بازار بودیم و بار دیگر ثابت شد که با کار جهادی می توان به مطالبات بر حق شهروندان، پاسخ مثبت داد.

وی در ادامه افزود: در مورد بازار مرغ و دیگر کالاهای اساسی، اصناف و تولید کنندگان باید با هماهنگی یکدیگر کفه ی ترازو ی معیشت را به نفع مردم سنگین تر نمایند زیرا مردم از دولت مردمی آیت الله رئیسی مطالبات معیشتی بیشتری، نسبت به دولت های قبل دارند.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با اشاره به ایجاد تعامل بین مرغداران و واحد های صنفی عرضه کننده مواد پروتئینی افزود: با مدیریت دقیق می توان تعادل بین عرضه و تقاضا را در شهرستان دماوند تنظیم کرد تا شاهد گران فروشی و افزایش بی‌رویه قیمت مرغ در شهرستان نباشیم و دست واسطه ها نیز کوتاه شود و باید این تعامل با تولید کنندگان و واحد های صنفی به نفع مصرف کننده باشد.

ایشان با اشاره به ادامه طرح نظارت بر واحد های صنفی شهرستان بیان کرد: طرح تشدید نظارت و پایش بازار، ویژه ایام مبارک ماه رمضان در شهرستان دماوند ادامه خواهد داشت و بر فروش‌ فوق‌العاده فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز نظارت می شود.

طاهر خانی گفت: از شهروندان درخواست می‌کنیم، تخلفات و شکایات صنفی، از قبیل عدم درج قیمت، گران‌فروشی، کم‌فروشی، احتکار و… را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ اطلاع داده تا به شکایات و گزارش‌ آنان رسیدگی شود.

🔸اولویت در بهبود کیفیت نان، طرح های تشویقی برای نانوایان است/استمرار نظارت و بازرسی بر نانوایی های شهرستان در دوشفیت کاری

رضا طاهرخانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند در نشست کارگروه ساماندهی گندم، آرد و نان شهرستان گفت: در راستای گلایه مندی مردم شهرستان دماوند با موضوع کیفیت نان در سطح شهرستان، جهت بهبود کیفیت و پیشگیری از هر نوع تخلف در این حوزه ،بازرسی و نظارت از نانوایی ها به صورت دو شیفت و مستمر استمرار خواهد یافت.

طاهر خانی افزود: اولویت سیاستهای تیم های بازرسی در خصوص این موضوع حل مشکلات صنفی نانوایان نظیر تامین به موقع و به اندازه ی آرد دولتی باکیفیت، و همچنین سیاست های تشویقی برای نانوایی هایی که خدمات با کیفیت ارایه می کنند در نظر گرفته شود؛ که این مهم خود باعث پیشگیری از تخلف های صنفی و قانونی ایشان خواهد شد.
فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: تیم های بازرسی باید نسبت به کنترل و نظارت بر نانوایی ها ورود مستقیم داشته و با هرگونه تخلفاتی اعم از گران فروشی، کیفیت پایین نان و کم فروشی برخورد نمایند و این نظارت ها در جهت ساماندهی حوزه آرد و نان در شهرستان دماوند با جدیت ادامه خواهد یافت