تخریب و قلع و قمع دیوار کشی های غیر مجاز به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال در دماوند
تخریب و قلع و قمع دیوار کشی های غیر مجاز به ارزش ۳۵۰ میلیارد ریال در دماوند
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دماوند: همواره با تمام تلاش و توان خود در مقابل سودجویی متعرضان به اراضی ملی خواهیم ایستاد.

👤رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دماوند از تخریب و قلع و قمع دیوارکشی و درختکاری غیرمجاز در پلاک های مهرآباد، طاهرآباد و سادات محله به ارزش بیش از ۳۵۰ میلیارد ریال خبر داد.

🔹احمد همتی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان دماوند گفت: دیوار کشی، درختکاری و در یک فقره احداث غیرمجاز یک باب مغازه در پلاکهای مهرآباد، طاهرآباد و سادات محله به متراژ بیش از ۳۵ هزار متر مربع سبب شد تا حسب وظیفه سازمانی و دفاع از حقوق بیت المال با همکاری و تعامل دستگاه قضایی توسط یگان حفاظت از اراضی شرق استان تهران اقدام به تخریب و قلع و قمع موارد مذکور کنیم.

🔸وی تصریح کرد: همواره با تمام تلاش و توان خود در مقابل سودجویی متعرضان به اراضی ملی خواهیم ایستاد و از هموطنان گرامی نیز خواهشمندیم جهت صیانت بیشتر و جلوگیری از تعدی متجاوزان اراضی ملی در صورت مشاهده اینگونه تصرفات با شماره تلفن ۱۶۵۶ یگان حفاظت از اراضی استان تهران تماس بگیرند.

🔺 قلع و قمع ۱۰۳ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی روستای هاشمک دماوند

🔹در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و حفظ و حراست از اراضی کشاورزی در روستای هاشمک، با دستور دادستان شهرستان دماوند و با حضور عوامل کلانتری و مامورین گشت امور اراضی جهاد کشاورزی دماوند، ۱۰۳ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی تخریب شد.

🔸با اجرای این عملیات، ۱۰۳ مورد تغییر کاربری غیر مجاز شامل ۱۰۰ مورد دیوار کشی و سه مورد بنای نیمه کاره تخریب شد.