حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند: محل دفن شهدای گمنام باید  در دسترس عموم مردم باشد
حجت الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند: محل دفن شهدای گمنام باید  در دسترس عموم مردم باشد

🔹️ما یقین داریم که در کنار مزار شهدای گمنام می‌توان کارهای فرهنگی و مذهبی بزرگی انجام داد.🔹️پیشنهاد ما انجام اقدامات لازم در خصوص جانمایی تدفین شهدای گمنام در مسکن مهر دماوند است.🔹️جانمایی محل تدفین شهدای گمنام باید به گونه ای باشد که در دسترس عموم مردم بوده و همه افراد بتوانند از آن بهره مند […]

🔹️ما یقین داریم که در کنار مزار شهدای گمنام می‌توان کارهای فرهنگی و مذهبی بزرگی انجام داد.
🔹️پیشنهاد ما انجام اقدامات لازم در خصوص جانمایی تدفین شهدای گمنام در مسکن مهر دماوند است.
🔹️جانمایی محل تدفین شهدای گمنام باید به گونه ای باشد که در دسترس عموم مردم بوده و همه افراد بتوانند از آن بهره مند شوند.
🔹️با توجه به ضرورت توسعه وزیبا سازی نمای مزار شهدای گمنام در مسجد جامع دماوند و پیگیری موضوع ساختمان مسجد صاحب الزمان(عج)، شهرداری دماوند در بودجه سال آینده این موارد مهم را پیش بینی نماید.

🔺️پیگیری احداث اداره بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و مرکز فرهنگی شرق استان تهران در دماوند

سردار شیخی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان تهران:
🔹️در بحث تدفین شهدای گمنام، بازدیدهای دقیقی در خصوص جانمایی محل مناسب در این راستا صورت می‌گیرد.
🔹️محل تدفین شهدای گمنام باید در دسترس و مورد استفاده عموم باشد.
🔹️تدفین شهدای گمنام در محلات جدید و تازه تاسیس بیشترین دغدغه ماست تا زیرساختهای فرهنگی در آنها تقویت شود.
🔹️با پیگیری‌های چندین ساله و طی مراحل قانونی، در نظر است قطعه زمینی در دماوند با هدف احداث اداره بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و همچنین مرکز فرهنگی شرق استان تهران مورد استفاده قرار گیرد.

🔺ضرورت تدفین شهدای گمنام در مناطق پرجمعیت و تازه تأسیس با هدف بهره‌مندی معنوی و فرهنگی از شهیدان

حلیم زمهریر، معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند:
🔹️تدفین شهدای گمنام در مناطق پرجمعیت و تازه تأسیس شهرستان از موضوعات حایز اهمیت است که با هدف بهره گیری بیش از پیش معنوی از شهدا در دستور کار قرار گیرد.
🔹️در این راستا پیگیری میزبانی و تدفین شهدای گمنام در مسکن مهر دماوند برای سال آینده مورد توجه قرار دارد و لازم است اداره حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و شهرداری دماوند، پیش‌بینی‌های لازم در خصوص جانمایی و فضای مناسب جهت میزبانی از شهدای گمنام در آن محل را در دستور کار قرار دهند.
🔹️در خصوص ساخت المان و توسعه فضای مزار شهدای گمنام جوار مسجد جامع دماوند، با توجه به قدمت تاریخی این بنا، باید سازه ها متناسب با بنای مسجد در نظر گرفته شود و لازم است شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند در بودجه سال آینده اعتبار لازم در این خصوص را پیش‌بینی نمایند.