خادمیاران رضوی در تهران ۳۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند
خادمیاران رضوی در تهران ۳۰۰ میلیارد تومان به نیازمندان کمک کردند
مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با تأکید بر ضرورت کمک شبکه خادمیاری در کانون‌های خدمت تخصصی و عمومی برای ارتقای سطح معرفتی جامعه و جوانان از کمک ۳۰۰ میلیارد تومانی خادمیاران رضوی در راه خدمت به نیازمندان خبر داد.

آیین تکریم و معارفه دبیر کانون‌های خدمت آستان قدس رضوی استان تهران با حضور مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی، مدیران آستان قدس رضوی، ائمه جماعات، استاندار تهران، مدیران کل کمیته امداد امام خمینی (ره) و  جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولان کشوری و لشکری در سالن همایش کوثر مسجد امام صادق علیه‌السلام همراه با ذکر جمعی صلوات خاصه برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین میرشاه‌ولد با اشاره به موضوعات تربیتی و اخلاقی اظهار داشت: برای جلب رضایت و خشنودی امام رضا (ع) در انجام خدمت با گشاده‌رویی و دوری از تکبر و غرور باید بود و با کلامی نرم و لطیف باید سخن گفت.

وی افزود: در برنامه‌های تربیتی و اخلاقی از مقایسه لازم است دوری کرده تا موجب تحقیر دیگران نشویم و اگر انسان‌ها از ظرفیت یکدیگر آگاه باشند از سرزنش کردن خودداری می‌کنند.

مسئول کانون خدمت رضوی تبلیغی و مداحی استان تهران در ادامه گفت: خادمیاران امام هشتم به رأفت و مهربانی حضرت وصل بوده و باید تجلی مهر و رحمت در خانواده و جامعه بوده و در مقابل محرومان بخشنده و دست دهنده در راه رضای حق و شادی امام رئوف داشته باشند.

در ادامه پرویز سروری ابراز داشت: خادمیاران امام رضا (ع) قدر و جایگاه خود را بدانند و توفیق خدمت بسیار ارزشمند بوده و باید این محبت الهی را شکرگزار و جلوه‌ای از رحمت پروردگار در خدمت‌رسانی به مردم بود.

وی تصریح کرد: امام رضا(ع) با یک اشاره درهای بسته را گشوده و با کار خالصانه می‌توان کارگشایی در امور و مشکلات مردم را به‌دست آورد و به بهترین صورت در سراسر کشور خدمت کرد و این حلقه‌ اتصال به آستان را نگاه داشت.

محمدحسین استادآقا ضمن اشاره به کرامات و عنایت‌های حضرت به شیعیان و دیگر ادیان در ادامه بیان کرد: برای رسیدن و ماندن در دستگاه امام رضا (ع) باید کوشید تا به‌ دور از هر گونه ریا و منصب، همه زندگی را در مجموعه مبارک خادمیاری قرار داد.

وی با اشاره به اینکه حدود ۲۲۰ هزار نفر خادمیار ثبت‌نامی در مجموعه خادمیاری حضرت هستند افزود: باتوجه به اولویت قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در رفع مشکلات معیشتی و مسئله اشتغال و دستورات تولیت آستان قدس رضوی باید بنا به ضرورت جامعه، مجموعه شبکه خادمیاری در کانون‌های خدمت تخصصی و عمومی کمک کرده تا سطح معرفتی جامعه و جوانان نیز ارتقا یابد.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با بیان اینکه در شرایط نامناسب اقتصادی موجود حدود ۳۰۰ میلیارد تومان کمک مالی تاکنون توسط مردم و خیرین در راه خدمت و گره‌گشایی به نیابت از حضرت جمع‌آوری و کمک شده است افزود: استان تهران در سال ۱۳۹۹ طبق ارزیابی‌های صورت گرفته رتبه اول را در کشور کسب کرد و تهران می‌تواند الگویی در خدمت‌رسانی برای سایر شهرهای قرار گیرد.

در این مراسم از زحمات پرویز سروری در مدت ۵ سال به‌عنوان دبیر کانون‌های خدمت آستان قدس رضوی استان تهران آیین تکریم به عمل آمد و علیرضا جانه پرچم خدمت و راه اثرگذار نهضت خادمیاری را به‌دست گرفت.