درباره اوکراین،  سیاست ایران توقف جنگ و انجام مذاکرات برای حل مشکلات بین روسیه و اوکراین است
درباره اوکراین،  سیاست ایران توقف جنگ و انجام مذاکرات برای حل مشکلات بین روسیه و اوکراین است
ما با جنگ و کشتار کودکان،زنان و غیرنظامیان بیگناه مخالفیم، چه در اوکراین، چه در عراق و افغانستان چه در یمن و لبنان و چه در فلسطین و سوریه

💠حجت الاسلام فتاح دماوندی در خطبه های نماز جمعه دماوند:

❇️ از معاونین ، مربیان پرورشی و مشاوران محترم مدارس آموزش و پرورش در شهرستان دماوند که در راستای نهادینه کردن ارزشهای دینی در دانش آموزان تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم.

❇️ توسعه فعالیت های فرهنگی و پرورشی در مدارس، سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی و کم شدن انواع بزه ها در جامعه آینده خواهد شد.

❇️ تربیت مربیان جوان، متعهد، متخصص و هنرمند در امور تربیتی و برگزاری کارگاه های توانمند سازی مربیان، معاونین پرورشی، مشاوران، مدیران و تشکل‌های تحت نظارت امور تربیتی باید در راستای جهاد تبیین مد نظر قرار گیرد.

❇️ آمریکا در امور داخلی اوکراین دخالت کرد، کودتای مخملی راه انداخت، با شکستن تعهد غرب در سال ۱۹۹۷ مبنی بر عدم گسترش ناتو باعث راه افتادن جنگ روسیه علیه اوکراین شده است.

❇️ درباره اوکراین، سیاست ایران توقف جنگ و انجام مذاکرات برای حل مشکلات بین روسیه و اوکراین است.

❇️ حوادث اوکراین آیینه عبرت کشورهایی است که به آمریکا و غرب دل بسته اند، کشورهای عربی عبرت بگیرند.

❇️ عبرت دیگر از جنگ در اوکراین غافل نشدن از ظرفیت عظیم مردم است، اگر مردم اوکراین در صحنه بودند، اکنون این عاقبت را نداشتند.

❇️ دولتها و حکومتها تا زمانی که پشتوانه مردمی دارند،موفق وسر پا هستند و هر زمان که از مردم فاصله گرفتند، نابودی آنها را تهدید خواهد کرد.

❇️ درس ما از حوادث اوکراین این است که همواره بر انتخاب سیاستمداران استقلال طلب اهتمام بورزیم و قدرت خود را در همه زمینه‌ها افزایش دهیم.

❇️ ما با جنگ و کشتار کودکان،زنان و غیرنظامیان بیگناه مخالفیم، چه در اوکراین، چه در عراق و افغانستان چه در یمن و لبنان وچه در فلسطین و سوریه، سران کشورها باید عقلانیت وحکمت را توسعه دهند.

❇️ غربگرایان داخلی بار دیگر به سرنوشت قذافی در لیبی، عبدالله صالح در یمن، حسنی مبارک در مصر، اشرف غنی در افغانستان و اوضاع فعلی اوکراین توجه کنند و از خواب غفلت بیدار شوند.

❇️ در خصوص مذاکرات هسته ای منتظر به ثمر نشستن تلاش دیپلمات‌های کشورمان برای رفع تحریم ها هستیم

❇️ چه توافق بشود یا نشود ما قوی تر می شویم. اگر توافق شود از نظر اقتصادی قوی تر می شویم و اگر توافق نشود صنعت انرژی صلح آمیز هسته ای ما گسترش می یابد، قوی تر می شویم

❇️ آمریکایی‌ها اگر عقل خود را به کار بیندازند می‌فهمند که توافق برای آنها بهتر است، اما اگر بخواهند لجاجت کرده و احساساتی عمل کنند باید تبعات دشمنی بیشتر با ایران را بپذیرند، در هر صورت حرکت ملت ایران متوقف نخواهد شد.