دهیاران نقش مهمی در شکوفایی ظرفیت های روستایی دارند
دهیاران نقش مهمی در شکوفایی ظرفیت های روستایی دارند
دوربین‌های پایش تصویری باعث افزایش احساس آرامش و امنیت برای اهالی روستا خواهد شد

رضا طاهر خانی سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند به همراه سلیمانی، بخشدار مرکزی از روستای چنار شرق از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند بازدید کرد.

در این راستا سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند از پروژه عمرانی بلوار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، خانه هلال، نمایندگی پست بانک دهیاری و سامانه پایش تصویری روستای چنار شرق بازدید نمود.

در این بازدید محمدی، دهیار روستای چنار شرق گزارشی از روند پروژه های عمرانی و همچنین نحوه ارائه خدمات دهیاری به مردم و مراجعه کنندگان را ارائه نمود.

سرپرست فرمانداری شهرستان دماوند با اشاره به مسئولیت مهم دهیاران در توسعه روستا گفت: نقش دهیاران در مدیریت روستایی بسیار حائز اهمیت است باید با شناسایی ظرفیت های روستاها، از این پتانسیل برای توسعه و پیشرفت استفاده کنند و در این زمینه دهیاران نقش مهمی در شکوفایی ظرفیت های روستایی دارند

طاهر خانی افزود: دوربین‌های پایش تصویری باعث افزایش احساس آرامش و امنیت در شهرها و روستاها و احساس ناامنی شدید برای مجرمان خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به لزوم توجه به حوزه گردشگری روستایی گفت: ایجاد درآمد‌های پایدار موجب توسعه روستا‌ها می‌شود و زمینه کاهش مهاجرت وحاشیه نشینی در شهر‌ها را فراهم می‌آورد که این موضوع موجب توسعه روستا‌ها و کاهش مهاجرت و حاشیه نشینی در شهر‌ها می‌شود

شایان ذکر است پروژه عمرانی بلوار سردار شهید قاسم سلیمانی در ورودی روستای چنار شرق به طول ۴۰۰ متر شامل جدول گذاری، روکش آسفالت و تعریض مبادی ورودی و خروجی راه در حال اجراء می باشد.

سامانه پایش تصویری روستای چنار شرق دارای ۳۶ دوربین مدار بسته شهری و یک دوربین ۳۶۰ درجه p.T.Z می باشد که ۹ دوربین آن قابلیت پلاک خوانی و ثبت چهره را دارد و این سامانه کلیه مناطق روستا را تحت پوشش قرار داده است.