رشد ده درصدی متقاضیان فرزند خواندگی در دوران کرونا
رشد ده درصدی متقاضیان فرزند خواندگی در دوران کرونا
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران اعلام کرد: سازمان بهزیستی در تلاش است تا با برگزاری کمیته‌های استانی پروسه فرزندخواندگی را تسریع دهد.

مهدی خانکه  با بیان اینکه فرآیند فرزندخواندگی فرآیندی پیچیده است، گفت: سازمان بهزیستی در تلاش است تا با برگزاری کمیته‌های استانی پروسه فرزندخواندگی تسریع یابد. 

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران با بیان اینکه آمارهای ۶ ماه گذشته از میزان فرزندخواندگی در استان تهران، حکایت از میزان رشد فرزندخواندگی در کشور دارد، افزود: علی رغم وجود بیماری کرونا و محدودیتها، در ۶ ماهه اول سال ۹۹ نسبت به ۶ ماهه اول سال ۹۸ متقاضیان فرزندخواندگی حدود ۵ تا ۱۰ درصد رشد داشته اند.

وی درباره تاثیر ویروس کرونا بر میزان فرزندخواندگی بیان کرد: باتوجه به اینکه ایران کشوری شیعه و مسلمان است و یتیم‌نوازی در بطن وجودی فرهنگ ما وجود دارد، بنابراین هیچ مسئله‌ای مانع از کار خیر در مردم نمی‌شود.

وی ادامه داد: به طور کلی میزان درخواست مردم برای فرزندخواندگی بالاست و ما نیز در تلاش هستیم تا بتوانیم لطف مردم را با تسریع فرآیند فرزندخواندگی جبران کنیم.

خانکه تصریح کرد: میزان درخواست‌ها برای فرزندخواندگی به علت عواملی همچون کاهش فرزندآوری بین زوجین، افزایش سن ازدواج، موارد فرهنگی و حمایت اجتماعی و روانی از فرزندان بی‌سرپرست همیشه بالا بوده است.