شغل و حرفه خانگی در استان تهران تعریف شده است
شغل و حرفه خانگی در استان تهران تعریف شده است
مدیرکل امور زنان و خانواده استاندار تهران با تاکید بر اینکه مهارت آموزی زنان روستایی مانع مهاجرت می‌شود گفت: ۳۳۰ شغل و حرفه خانگی در استان تهران تعریف شده است.

ثریا شارقی با اشاره به اهمیت آموزش در روستاها اظهار داشت: یکی از راه‌هایی که می‌تواند باعث توسعه مشاغل خانگی و مانع مهاجرت روستاییان شود، توسعه آموزش و مهارت به ویژه در زمینه مشاغل خانگی می‌باشد.

وی افزود: منظور آموزش‌های سنگین، سخت و طولانی نیست بلکه آموزش چند ساعته یک مهارت می‌تواند زندگی معیشتی یک فرد را متحول کند ولی از آنجا که این شرایط در روستاها کمتر فراهم است یا اطلاعات خانواده‌ها کامل نیست موفقیت در این موارد کمتر می‌باشد.

مدیرکل امور زنان و خانواده استاندار تهران عنوان کرد: دولت باید تسهیل گری کند و گام نخست را بردارند و در این راستا ۳۳۰ شغل و حرفه خانگی در استان تهران تعریف شده، به عنوان نمونه زیور آلات، فرش، تراش سنگ‌ها قیمتی، کشت زعفران و قارچ، حوله بافی، پارچه‌بافی و غیره که با حمایت معاونت زنان ریاست جمهوری به شکل پایلوت انجام دادیم.

شارقی سپس گفت: علاقه مندی زنان روستایی به ویژه جوانان تحصیل‌کرده روستایی جالب بود و ایجاد انگیزه کرد مثلاً آموزش رشته حوله بافی و پارچه بافی سنتی که از هنرهای در حال منسوخ شدن می‌باشد توسط یک استاد در استان برگزار شد که با استقبال زیادی روبرو شد که نشان می‌دهند به عنوان دولت و تسهیل گر در زمینه توسعه مشاغل خانگی باید بیشتر تلاش کنیم.