۵۴ نفر داوطلب انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در استان تهران هستند
۵۴ نفر داوطلب انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری در استان تهران هستند
رئيس ستاد انتخابات استان تهران گفت: براي سه كرسي مجلس خبرگان رهبري اين دوره از استان تهران، ٥٤ نفر ثبت نام كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، جلسه کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری، با حضور انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، شکراله حسن بیگی رئیس ستاد انتخابات استان تهران، علیخانی دبیر ستاد انتخابات و اعضای کمیسیون در محل استانداری تهران برگزار شد.

رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این جلسه ضمن تسلیت ایام سرگواری شهادت حضرت علی( ع) به وظایف کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: طبق ماده ١٩ آیین نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری این کمیسیون تشکیل شده است.

وی افزود: در استان تهران ٣٧ هیئت اجرایی برای برگزاری انتخابات متشکل از فرماندار، بخشدار، مدیرکل ثبت احوال و دادستان به همراه ٨ نفر معتمد هستند و مطابق تقویم زمان بندی از تاریخ ٨ تا ١٢ فروردین ماه به مدت پنج روز تشکیل شده است.

حسن بیگی با اشاره به ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبری طبق زمان قانونی از ١٣ فروردین ما به مدت ٧ روز، تصریح کرد: برای سه کرسی مجلس خبرگان رهبری این دوره از استان تهران ۵۴ نفر ثبت نام کردند و در میاندوره ای اول نیز که سال ٩٨ برگزار شد؛ ١۴٣ نفر ثبت نام کردند.

وی در خصوص آمار ثبت نام شدگان داوطلبان مجلس خبرگان رهبری در استان تهران عنوان کرد: ١٠٠ درصد ثبت نام شده ها از آقایان هستند و سن ٣٢ نفر آنها ۴١ تا ۵۵ سال هستند، همه داوطلبان حوزوی هستند، ۵٧ درصد از میان ایثارگران و همه داوطلبان شیعه مذهب هستند؛ ٧٢ درصد از ۵۴ نفر داوطلب، دارای سابقه داوطلبی ادوار گذشته اند.

به گفته رئیس ستاد انتخابات استان تهران؛ داوطلبان انتخابات خبرگان رهبری که لازم بود، برای آزمون به قم رفتند، پرونده داوطلبان از فرمانداری ها به شورای نگهبان ارسال شده و رسیدگی به صلاحیت ها تا ٢٧ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

حسن بیگی گفت: مطابق تقویم زمان بندی، داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از ١٣ خردادماه لغایت ٢۶ خردادماه به مدت ١۴ روز فرصت تبلیغ دارند و کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری بر همین اساس پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: مطابق ماده ١٩ آیین نامه، این کمیسیون وظایفی به عهده دارد که تضمین برخورداری نامزدها از امکانات دولتی و همچنین برخورداری مساوی نامزدها از امکان تبلیغ در صدا و سیما از وظایف کمیسیون تبلیغات است؛ طی دو هفته فرصت تبلیغات اگر ستادها تخلفی مرتکب شوند، این کمیسیون بررسی و به آنها ابلاغ می شود و یک نسخه از مکاتبات به مراجع نظارتی ارسال می شود.