اجرای ۴۰ برنامه در دماوند برای گرامیداشت چهل و دومین سالگرد انقلاب
اجرای ۴۰ برنامه در دماوند برای گرامیداشت چهل و دومین سالگرد انقلاب
فرمانده سپاه دماوند از پیش‌بینی اجرای چهل برنامه به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح شهرستان دماوند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از دماوند، روح الله عرب فرمانده سپاه دماوند روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به دهه مبارک فجر اظهار کرد: در سال جاری با توجه به شرایط خاص جامعه و شیوع کرونا ویروس، برنامه‌های ما مستلزم این است کمی تغییر کند و در راستای اینکه شور و اشتیاق دهه فجر را بتوانیم میان مردم جاری کنیم، باید الزاماتی رعایت شود و این دستورات را در سطح شهرستان در دستور کار خود قرار دادیم.

وی با بیان اینکه انشاءالله در ایام الله دهه فجر برنامه‌های خوبی خواهیم داشت، گفت: در راستای اجرای برنامه‌های دهه فجر، ما حداقل پنج جلسه تخصصی در این باره در سطح ناحیه حضرت جواد الائمه(ع) سپاه شهرستان دماوند و تقریباً دو جلسه شهرستانی برگزار کردیم.

فرمانده سپاه دماوند خاطرنشان کرد: مسؤولان شهرستان دماوند در صدد این هستند که برنامه‌هایی را به نحو شایسته‌ای در این ایام داشته باشیم.

عرب با بیان اینکه دهه فجر واقعه کوچکی نیست بلکه انقلاب اسلامی در طول تاریخ جامعه بشریت یک واقعه عظیم و بزرگی است، ادامه داد: در این کره خاکی و عصری که در آن قرار گرفته‌ایم انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای حاکمیت اسلام همچنین مردم سالاری دینی است و ما در اقصی نقاط جهان، شاهد نور و تلولو این انقلاب هستیم.

وی عنوان کرد: افتخار می‌کنیم که در این نظام و انقلاب قرار داریم، همانطور که این انقلاب به سرعت مسیر خود را طی می‌کند، انشاءالله بتواند هر چه سریع‌تر به سرمنزلگاه مقصود خود که انقلاب حضرت مهدی (عج) است، متصل شود.

فرمانده سپاه دماوند افزود: استکبار جهانی و ایادی آن خاصه صهیونیست غاصب و کودک کُش، کشور هایی که خود را به آمریکا و استکبار جهانی وابسته کردند، شاهد حرکت عظیم و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند، اگر امروز شاهد این هستیم که همه گِردِ هم آمدند تا به نظام و انقلاب بتوانند لطمه‌ای وارد کنند، از این امر می‌هراسند.

عرب تصریح کرد: به فضل خداوند متعال، در مسیری که ریل گذاری آن توسط امام راحل شکل گرفت، با رهبری داهیانه رهبر عزیز حرکت می‌کنیم و چه بسا بارها و بارها شنیدیم که استکبار جهانی، دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب، در صدد این هستند تا بتوانند به انقلاب ما خدشه‌ای وارد کنند اما با یک صحبت حضرت آقا و رهبری داهیانه ایشان، فتنه‌ها را خنثی می‌کنند و به فضل خداوند متعال، مسیر انقلاب به درستی حرکت می‌کند و امروز شاهد رویش‌های عظیم از انقلاب اسلامی هستیم.

وی ابراز کرد: در قالب دهه چهلم انقلاب، برنامه‌های پیش بینی شده در سال جاری، تقریباً چهل برنامه تعریف و تبیین شده است، حوزه های مقاومت بسیج به همراه پایگاه‌های مقاومت ما در صدد این هستند که این برنامه‌ها را جاری و ساری کنند؛ در بین آن‌ها، چند برنامه ویژه‌تر و الگو است و همچنین اهمیت بیشتری دارند که با رویکرد شهرستانی پیگیر می شویم و اجرا می‌کنیم.

فرمانده سپاه دماوند درباره یکی از برنامه های اصلی شهرستان دماوند در دهه فجر گفت: با توجه به شرایط کرونا و عدم برگزاری برنامه‌های جمعی گسترده، فضاسازی شهری را جزوِ برنامه‌های خود و برنامه‌های شهری قرار دادیم که انشاءالله از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای شهرستان، چه بیلبُردها و چه امکاناتی که در اختیار دستگاه‌های دولتی و غیره وجود دارد استفاده کنیم تا برای شهروندان عزیز با مشاهده هر قسمتی از شهر، یاد و خاطره امام و شهدا تداعی بخش این ایام شود.

عرب با اشاره به رزمایش مواصات، همدلی و کمک مؤمنانه بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های اصلی دهه مبارک فجر، توزیع سبد کمک مؤمنانه است که این اقدام در پنج نوبت گذشته در طول سال اتفاق افتاد و شاهد حضور خیران و افرادی که دلسوز نظام و انقلاب هستند بودیم.

وی یادآور شد: تلاش داریم در بیستم بهمن ماه، به شکل سراسری در سطح شهرستان، تمام حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج ما به طور گسترده تعداد قابل توجهی سبد کالا توزیع کنیم، پیش‌بینی ما بر این است که ۱۵۰۰ سبد کالا تهیه کنیم اما متصور است که این رقم افزایش یابد.

فرمانده سپاه دماوند ابراز کرد: برنامه دیگر راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن به شکل خودرویی در چند نقطه است، همچنین در آن روز، قبل از شروع راهپیمایی خودرویی، رژه اقتدار بسیج در قالب یگان موتوری و خودرویی در سطح شهرستان دماوند اجرا خواهد شد.

عرب مطرح کرد: برنامه‌های دیگری از قبیل برنامه‌های فرهنگی، ورزشی، بصیرتی و سیاسی را در دستور کار خود قرار دادیم که اجرا خواهد شد؛ برنامه‌ای که همه ساله اجرا می‌شود، غبار روبی و گلباران مزار شهدا گران قدر است که توسط بسیجیان و مردم شریف دماوند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های شهدای انقلاب در دستور کار قرار دارد، ابراز کرد: ما باید فضا را به گونه‌ای مهیا کنیم که فضای دیدار موجب بیماری خانواده‌های شهدا نشود؛ برنامه‌های دیگری همچون اجرای گروه‌های سرود، تئاتر خیابانی، مسابقات کتابخوانی، عکس نوشته‌ها با موضوع کارآمدی نظام و انقلاب، نشست‌های روشنگری در فضای مجازی، نشست‌های بصیرتی و عصر شعر در مجموعه شهر رودهن در دستور کار قرار دارد.

فرمانده سپاه دماوند تشریح کرد: برگزاری ایستگاه‌های صلواتی و فرهنگی در سطح شهر خاصه در شهر گیلاوند، ارسال پیامک روزانه به بسیجیان و شهروندان درباره دستاوردهای انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا، سیر نمایشگاهی در نماز جمعه در قالب بنر و تصویر و سیر نمایشگاهی گام دوم انقلاب در فضای مجازی در دستور کار خواهد بود.

عرب عنوان کرد: تلاش بر این است که در بعضی روستاها برنامه‌های فرهنگی به طور پیاده روی خانوادگی، پخش نواهای انقلابی در سطح شهر و روستا توسط دستگاه‌های صوتی مساجد و دیگر فضاهای صوتی، مسابقات ساخت مترسک‌هایی از چهره‌های دشمن و انتشار و مانور آن در فضای مجازی، برگزاری مسابقه دل نوشته به پرچم جمهوری اسلامی توسط حوزه بسیج خواهران، مسابقه خاطره گویی از انقلاب توسط حوزه بسیج آبسرد و دیگر برنامه‌های متنوعی که با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی اجرا خواهند شد.

وی در پایان با بیان اینکه در ادارات نیز فضاسازی فرهنگی انجام خواهد شد، گفت: برنامه دیگری که پیش‌بینی شده است و اگر بتوانیم منابع آن را تأمین کنیم، برنامه نورافشانی در ۱۰ نقطه از شهرستان دماوند همچنین ندای بانگ «الله اکبر» نیز در ساعت ۲۱ شب پیروزی انقلاب اسلامی اجرا خواهد شد.