بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران سنددار شد
بیش از ۱۰ هزار هکتار از اراضی ملی استان تهران سنددار شد
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اخذ سند تک برگی برای بیش از 10هزار هکتار از اراضی ملی در شهرستان های دماوند و فیروزکوه خبر داد.

علینقی حیدریان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: تثبیت مالکیت دولت با اخذ سند کاداستر (سند تک برگی) به میزان ۱۵۳۲ هکتار از اراضی ملی پلاک ویرانه، ۲۲۰۰ هکتار از اراضی ملی پلاک های گلگنگک و گرگینه و ۹۰۵ هکتار از اراضی ملی پلاک سید آباد در شهرستان دماوند و ۶۶۸۴ هکتار از اراضی ملی پلاکهای پلنگ آب،نجفدر و ارومیان در شهرستان فیروزکوه به منظور جلوگیری از زمین خواری با همت روسای ادارات منابع طبیعی این دو شهرستان و با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک شهرستانهای دماوند و فیروزکوه انجام شد.              

 مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ادامه داد: اجرای طرح «کاداستر» در استان موجب کاهش اختلافات دولت و مردم می‌شود.

وی افزود: هدف از کاداستر اراضی ملی را، تکلیف قانونی و تثبیت مالکیت دولت، جلوگیری از زمین‌خواری و تعرض به انفال متعلق به مردم ، ایجاد اطمینان و اعتماد در معاملات املاک و سرعت در انجام آن، کاهش فراوان تصرفات ملکی و دعاوی مربوط به دادگاه‌ها و کاهش حجم پرونده‌های قضایی، شناسنامه‌دار کردن اراضی کشاورزی، مدیریت و برنامه‌ریزی بر روی زمین اعلام کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف به اراضی منابع طبیعی، مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن ۱۵۰۴ و سامانه ۱۳۹ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.